Kasulik teada


  1. Kui elektrilise käsitööriistaga on intensiivselt töötatud ning seda koormatud nii, et masin on juba ka väljast rohkem kui soe, siis mõistlik on jätta see vabalt tööle 3-5 min, et mootor saaks jahtuda pöörleva ventilaatori abil.
  2. Kui teil on vana tüübi akutrellid (mitte Li-Ion akud) ja te neid ei kasuta, peaksite siiski akusid vahetevahel laadima. Vastasel korral akud ise tühjenevad nii, et ei võta voolu enam sisse ning muutuvad kasutuskõlbmatuks. Seetõttu, kui ostate praegusel ajal aku tööriistu valige Li-Ion (liitium ioon element) akudega masin.
  3. Bensiinimootoriga muruniidukit ei tohi kallutada külgedele ega ette kus tavaliselt on küünal. Tera maha võtmiseks ja puhastamiseks kallutada ainult taha, mille puhul mootori õli jääb karterisse ega valgu karburaatorisse ega summutisse.
  4. Tööriistade laenamisel tuttavatele ja sõpradele tehke selgeks, kas inimene ikka oskab seda kasutada või mitte ning missuguse vastutuse ta võtab tööriista katki minemise korral. Igapäevaselt kohtame sellist praktikat, kus tuuakse remonti tööriist, mille naabrimees on ära lõhkunud.
  5. Remonti ei ole mõtet tuua tööriistu, mis uuena poes maksavad 30-40€. Loomulikult võite vahetada seal ise harjasid, lülitit, või kaablit, mida meilt saab osta.
  6. Valage bensiin tööriista bensiinipaaki alati läbi tiheda sõela, mis ei lase läbi vett ega väikeseid mustuse osakesi (õige puudumise korral võib kasutada ka kohvi filtreid) Kuna väga tihti on vead põhjustatud just küttesüsteemi ummistustest või korrosioonist vee tõttu.
  7. 2-taktiliste mootorite (saed,trimmerid) küttesegu on mõistlik valmistada korraga 2-3 töökorra jaoks, kuna õli segamisel bensiiniga algab kohe ka nö keemiline reaksioon, mida soodustab veel hapnik ning kaua seisnud küttesegu hapneb ja liisub, tekkivad vaigud võivad ummistada karburaatori. Näiteks trimmeril tuleb vana üle talve seisnud bensiin kevadel välja valada ning asendada uue värske kütteseguga.
  8. Kui kasutate elektroonilisi seadmeid, akude laadijad, inverter keevitused ebastabiilses elektrivõrgus, kasutage pistikupesasse paigaldatavat ülepinge kaitset mis võib kaitsta teie seadet võimaliku lühiajalise ülepinge eest. Neid müüakse näiteks Espaki elektritarvete osakonnas hinnaga umbes 4€.
  9. Kui soovite kasutada madalate välistemperatuuridega välitingimustes masinaid, millel on õli sees (näiteks kompressorid, generaatorid, puulõhkumismasinad), kontrollige, kas nendel on sees ikka talvine õli (ostes tavaliselt ei ole) mis säilitaks voolavuse ka -20°C juures. Vastasel juhul võite seadme rikkuda või ei tööta see korralikult.